Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) у вівторок ухвалила рішення ввести антидемпінгові мита щодо імпорту в Україну цементних клінкерів і портландцементу в розмірі 114,95% на ці товари походженням із РФ, зі ставкою 57,03% – з Білорусі та 94,46% – з Молдови. Мито стягуватиметься протягом п'яти років.
МКМТ встановила наявність демпінгового імпорту з цих країн протягом 2015-2018 рр. «Водночас частки імпорту цементних клінкерів та портландцементу з РФ, Білорусі та Молдови у загальному обсязі імпорту цих товарів в Україну протягом усього періоду дослідження постійно зростали, що свідчить про намір подальшого збільшення обсягів демпінгового імпорту з цих країн», – пояснило МЕРТ.
Надаємо, раніше уряд ввів ембарго на імпорт російського портландцементу, глиноземного, шлакового, сульфатостійкого цементу та схожих гідравлічних цементів, зокрема у вигляді клінкерів.
Остаточне антидемпінгове мито стягуватиметься у відсотках від митної вартості та нараховуватиметься додатково до ввізного мита через 30 днів після публікації повідомлення МКМТ в «Урядовому кур'єрі».
Застосування мит із такою високою ставкою до імпорту товарів із трьох країн одночасно - вкрай рідкісний результат для антидемпінгового розслідування, прокоментувала партнер і керівник практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери» Олена Омельченко, яка в антидемпінговому розслідуванні представляла інтереси українських виробників цементної галузі «Дікергофф Цемент Україна», «Хайдельбергерцемент Україна», «Подільський Цемент (ГК CRH Ukraine)» та «Івано-Франківськцемент».
«По суті, така висока ставка мита є забороною та означає встановлення факту порушення конкуренції іноземними виробниками», – зазначила Омельченко.
Крім цього, МКМТ відхилила добровільні письмові зобов'язання АТ «Лафарж Цімент Молдова», ЗАТ «Осколцемент» і ЗАТ «Євроцемент трейд» про зупинення демпінгового імпорту цементу в Україну.
МКМТ ухвалила рішення про початок антидемпінгового розслідування 4 липня 2018 року. Розслідування тривало десять місяців.