Досвід та відповідальність - фундамент надійності

Як змінять порядок атестації виконавців архітектурних робіт

Українська

Розпочато громадське обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури».

Зміни направлено на врегулювання питань, що виникають у процесі проведення професійної атестації виконавців робіт у будівництві.

Така атестація проводиться Атестаційною архітектурно-будівельною комісією на підставі кваліфікаційних характеристик професій працівників. Відповідно до запропонованих змін, комісія утворюється Мінрегіоном, та/або саморегулівними організаціями у сфері архітектурної діяльності у складі п'яти осіб і більше. Голова комісії обиратиметься з числа її членів. Атестація виконавця проводитиметься незалежно від його членства у СРО.

Виконавець повинен буде подати заяву про допуск до проведення професійної атестації, зазначив свої прізвище, ім'я, по батькові, паспортні та контактні дані. До заяви додаються:

 копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків;

стислий звіт про професійну діяльність та/або творчі досягнення виконавця.

А також засвідчені в установленому порядку копії:

документа (документів) про вищу освіту за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста, магістра за напрямом професійної атестації відповідно до кваліфікаційних вимог;

документів про трудову діяльність та стаж роботи за фахом;

документа про підвищення кваліфікації протягом останніх п'яти років за відповідними програмами за напрямом професійної атестації, який виданий закладом вищої освіти, що здійснює підготовку фахівців у галузях знань архітектури та будівництва, інженерії, управління та адміністрування або саморегулівною організацією за відповідним напрямом професійної діяльності.

Буде скорочено строк розгляду комісією заяви про допуск до атестації: заява буде розглядатися протягом 10 робочих днів з дня її отримання. Відповідність виконавця кваліфікаційним вимогам перевірятиметься до проведення іспиту. Також пропонується зменшити строк повідомлення виконавцем уповноважених органів про зміну відомостей, зазначених у документах. Зараз такий строк становить 10 робочих днів, а дорівнюватиме 5.

Передбачена можливість оскарження відмови в допуску за зверненням до трьох уповноважених суб'єктів:

апеляційної комісії центрального органу виконавчої влади, що діє у сфері будівництва, архітектури, містобудування;

 саморегулівної організації, у випадку набуття нею делегованих повноважень;

 в судовому порядку.

За відсутності підстав для відмови в допуску до проведення професійної атестації буде прийматися рішення про проведення іспитуу порядку, визначеному комісією. Для успішного проходження іспиту та отримання сертифікатавиконавець повинен дати не менше 70 відсотків правильних відповідей від загальної кількості тестових та ситуаційних завдань. Результати іспиту будуть оформлюватися протоколом комісії. Інформація про виконавців, які успішно склали іспит, буде оприлюднюватися на офіційному веб-сайті Мінрегіона.

Виконавець за бажанням буде мати право ознайомитись з результатами наданих ним відповідей. Визначається строк проведення іспиту та прийняття рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката або про відмову у його видачі – він буде становити 1 місяць. Спрощується процедура отримання сертифіката після його втрати або пошкодження. Більше не треба буде розміщувати таке повідомлення у ЗМІ, необхідно лише звернутися з заявою до комісії. Порядок позбавлення виконавця сертифіката буде затверджуватися Мінрегіоном